2015 - 2016 DIRECTORS and OFFICERS

ADULT DIRECTORS ADDRESS CITY ST ZIP PHONE
President Jason Mathis  47644 870 RD Atkinson
NE
68713 402-336-6653
Vice President Jana Jensen 12870 Road 205 Bingham
NE
69335 308-588-6243
Association
Secretary
Becky Dailey
 becky.dailey@hotmail.com
P.O. Box 10 Arnold
NE
69120
CELL
FAX

308-539-6543
USE TINA'S
National Director Tricia Schaffer 11602 W Walker Rd N Platte
NE
69101 308-534-1244
Point Secretary Tina Kessler P.O. Box 159 Callaway
NE
68825 308-880-0169
  tkessler4rodeos@yahoo.com       FAX 308-836-2259
BOARD MEMBERS/PHONE          
Jay Hollenbeck 402-322-0217          
Eric Ravenscroft 402-322-9248          
Jana Jensen 308-588-6243          
Mark Wray 308-728-7133          
Stacey Adamson 402-389-0744          
Sonya Atkins 308-870-2596          
Von Svoboda 308-730-1140          
Buddy Darnell 308-360-0595          
Jason Mathis 402-336-6653          
Scott Hollenbeck 605-842-5122          
Chad Johnston 308-367-7234          
Terry Graff 402-760-1392          
             
STUDENT DIRECTORS
PHONE
       
President Jayde Atkins
308-870-5202
       
Vice President Jada Jensen
308-458-8442
       
Secretary Daniel Wray
308-730-2363
       
Queen Isabelle Ritz
308-215-0423
       
EVENT DIRECTORS
in addition to above
PHONE
       
Barebacks Gage Kraeger
402-227-5406
       
Saddle Broncs Cade Svoboda
308-730-2919
       
Bull Riding Dalton Sweley
402-460-7475
       
Tie Down Roping Ryan Koenig
402-336-8069
       
Steer Wrestling Boyd Sawyer
308-645-7099
       
Team Roping (Hdg) Daniel Wray
308-730-2363
       
Team Roping (Hlg) Talon Mathis
402-336-6655
       
Boys Cutting Mark Kasperbauer
308-624-0096
       
Breakaway Shania Macomber
308-764-7055
       
Goat Tying Megan Turek
308-379-8807
       
Barrel Racing Rachel Calvo
605-830-2313
       
Pole Bending Clancy Hesseltine
308-645-7072
       
Girls Cutting Makenna Johnson
308-520-7859
       
Reined Cow Horse Jayde Atkins
308-870-5202
       
             
EVENT
STUDENT
ADULT
       
Barebacks Gage Kraeger Eric Ravenscroft  (BB/SB/BR)        
Saddle Broncs Cade Svoboda Scott Hollenbeck (BB/SB/BR)        
Bull Riding Dalton Sweley Von Svoboda (BB/SB/BR)        
Tie Down Roping Ryan Koenig Jay Hollenbeck        
Steer Wrestling Boyd Sawyer Terry Graff        
Team Roping (Hdg) Daniel Wray Buddy Darnell        
Team Roping (Hlg) Talon Mathis Buddy Darnell        
Boys Cutting Mark Kasperbauer Sonya Atkins        
Breakaway Shania Macomber Mark Wray        
Goat Tying Megan Turek Jason Mathis        
Barrel Racing Rachel Calvo Jana Jensen        
Pole Bending Clancy Hesseltine Stacey Adamson        
Girls Cutting Makenna Johnson Sonya Atkins        
Reined Cow Horse Jayde Atkins Sonya Atkins        
Queen Contest Isabelle Ritz Tricia Schaffer